Möte den 10/12 kl. 18:30

Nu är det dags att ha ett större möte inför nästa termin.

Alla är välkomna till mötet: medlemmar, föräldrar till minderåriga i nybörjargruppen eller folk som vill börja träna och vill ha lite mer information.

På mötet kommer vi att ta upp följande:

  • Medlemskap: folk som bestämmer sig för att fortsätta att träna efter prova på tiden kommer att ha möjlighet att ansöka om medlemskap under mötet. Från januari – slutet av prova på perioden – måste de som tänker fortsätta träningen ha anmält sig och betalt medlems årsavgift samt termin avgift.
  • Beställning av utrustning: efter årsskiftet måste alla ha en karatedräkt under träningen samt ha knogskydd och benskydd som används under kumite träning. Suspensoar och tandskydd (bröstskydd för kvinnor) måste man ha till tävlingar. Denna utrustning kan köpas direkt från klubben eller själv från någon butik (medlemmar har 10% rabatt hos oss och Budo & Fitness Stores). Köper man från andra butiker va noga med att köpa WKF godkänd utrustning.
  • Träningsprogram: detaljerad förklaring av programmet och träningsmetoder inför kommande månader (9:e/8:e/7:e Kyu).
  • Regler angående användning och delning av bilder på sociala medier.
  • Tränaren kommer att vara tillgänglig i slutet av mötet för att besvara alla övriga frågor.

Mötet kommer att äga rum i Albys Hjärta måndagen den 10/12 kl: 18:30 i den stora mötes lokalen på botten våning.

Kom gärna i tid. Varmt välkomna.

 

Du gillar kanske också...