Shotokan Klubb Botkyrka ställer in alla aktiviteter

Gäller från och med idag och tillsvidare pga ökad smittspridning av Covid-19

På pressträff fredag 18 december informerade regeringen om ytterligare skärpa restriktioner för att minska smittspridningen av Covid-19. Utifrån de skärpa restriktionerna har Botkyrka kommun beslutat att alla inomhusanläggningar och lokaler stängs för alla verksamhet från och med idag 19/12 och tillsvidare. Beslutet gäller möteslokaler, sporthallar, gymnastiksalar, ishallar, badhus, rackethall och alla typer av lokaler för inomhusidrott såsom kampsport.
Utomhusanläggningar håller öppet tillsvidare, men nytt beslut kan komma med kort varsel.

På grund av detta är vi tvungna att ställa in alla våra träningar tillsvidare.

Alla fakturor som mejlades ut igår 18/12 kommer att krediteras, dvs ingen avgift kommer att betalas in till oss så länge det är omöjligt att träna.

Du gillar kanske också...